nie. Mar 29th, 2020

Dietoportal.pl

My WordPress Blog

Dieta dla pacjentów chorych na cukrzycę

3 min read

Dieta na cukrzycę ma kluczowe znaczenie, gdy osoba cierpi na cukrzycę. Dieta o niskim indeksie glikemicznym nie jest specjalnym pakietem żywieniowym, ale jest czymś więcej niż tylko planem żywieniowym na rzecz zdrowego trybu życia ludzi w ogóle. Niska dieta gi nie jest specjalną żywnością, która jest pakowana przez firmę farmaceutyczną i może być zakupiona z półki.

Nagromadzenie glukozy we krwi może spowodować odwodnienie, śpiączkę cukrzycową, uszkodzenie nerwów, stwardnienie tętnic, a także uszkodzenie nerek.

 Im dłużej ciało idzie bez właściwego leczenia, więcej szkód wyrządza się ciału i może to doprowadzić do śmierci

Chociaż cukrzyca typu 2 występuje u większej liczby dorosłych, dzieci są podatne na ten typ cukrzycy również tutaj.

Cukrzyca zazwyczaj pojawia się u dzieci, ale może dotyczyć również niektórych dorosłych. Cukrzyca typu 1 jest wywoływana, gdy trzustka nie wytwarza insuliny, która jest dla organizmu. Insulina jest potrzebna, aby glukoza dostała się do komórek ciała zamiast pozostawać we krwi, co prowadzi do gromadzenia się cukru we krwi.

W przypadku nagromadzenia cukru we krwi pojawią się długotrwałe problemy zdrowotne, takie jak cukrzycowa kwasica ketonowa, która może również prowadzić do śmierci. Jeśli nieleczona cukrzyca typu 1 może często prowadzić do niewydolności nerek, uszkodzenia nerwów, ślepoty i innych problemów z oczami, jak również problemów z sercem.

Niewiele uwagi poświęca się tłuszczom, ale są one bardzo ważne, aby zapobiec chorobom serca i pomóc utrzymać cukier we krwi w kontroli. Istnieją zdrowe i niezdrowe tłuszcze. Tłuszcze niezdrowe są nasycone i tłuszcze trans. Zdrowe tłuszcze są tłuszcze jednonienasycone, wielonienasycone i tłuszcze omega-3. Nie wystarczy powiedzieć, co jest dobre, a co nie. Oto lista żywności, które mają niezdrowe tłuszcze i należy unikać w sklepie spożywczym w pobliżu nieruchomości Capitola.

Cukrzyca insipidus, nie należy mylić z bardziej powszechną cukrzycą, jest stosunkowo rzadkim zaburzeniem wynikającym z niepowodzenia w produkcji wystarczających ilości wazopresyny, znanej również jako hormon antydiuretyczny (ADH). Wazopresyna, produkowana przez podwzgórze i wydzielana przez przysadkę mózgową tylną, pomaga nerkom w ponownym wchłanianiu wody i utrzymaniu właściwej równowagi płynów.

Jeśli przysadka mózgowa nie wyprodukuje wystarczającej ilości ADH, woda nie jest konserwowana – woda nie jest po prostu przepuszczana przez nerki i wydalana, zazwyczaj w bardzo dużych ilościach. Rzadko, nerki nie reagują właściwie na ADH; jest to znane jako nefrogenna cukrzyca insipidus.

Odwodnienie jest podstawowym zagrożeniem dla zdrowia związanym z każdą z tych form

Cukrzyca insipidus wpływa jednakowo na obie płcie. Przy właściwym leczeniu ogólne rokowania są dobre.

Dlatego też większość ludzi stara się przyjąć alternatywne leki na cukrzycę, które mogą być dostępne, a które ich zdaniem mogłyby przynajmniej zmniejszyć te koszty leczenia.trzecią jest cukrzyca typu Gestational, która jest charakterystyczna dla kobiet w ciąży.Aby to zrobić, ekspert musi szukać pewnych czynników, takich jak fizyczne/psychologiczne i emocjonalne objawy osoby.dlatego większość ludzi ma przed sobą poważne problemy zdrowotne.

Cukrzyca jest chorobą, w której nasza trzustka miała niewiele lub nie produkowała insuliny. Kiedy trawimy nasze pożywienie, jest ono przekształcane w formę cukru dla naszego organizmu lub to, co możemy nazwać glukozą. Aby glukoza przedostała się do wnętrza naszej komórki, potrzebuje pomocy insuliny (produkowanej przez trzustkę).

Teraz, gdy tylko napotkaliśmy niedobór insuliny, cukrzyca może mieć miejsce.węglowodany są uważane za budulcowy naszego ciała.Oprócz tradycyjnego leczenia możemy dodać trochę pomocy z alternatywnych leków na cukrzycę, takich jak leczenie ziołowe.

Źródło: https://www.diabetes.org.uk/guide-to-diabetes/enjoy-food/eating-with-diabetes/what-is-a-healthy-balanced-diet

Więcej na dietoportal.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Copyright © All rights reserved. | Newsphere by AF themes.